Що таке Руське Православне Коло? Це всеукраїнське об'єднання громад українців-русинів, діяльність яких спрямована на сповідування, пропагування і поширення Руської Православної Віри та духовних знань народу Русі-України. РПК засноване 6 жовтня 2007 р. і з того часу веде активну діяльність на території України.
Руська Православна Віра – це споконвічна звичаєва родова Віра русинів-українців, яка започаткована нашими Предками. Вона дає нам правильне розуміння самих себе та світу, в якому ми існуємо. Це досконалий духовний шлях нашого народу, стрижень його буття і основа самостійного існування. Сповідники РПВ називають себе рідновірами, тому що мають своє рідне богорозуміння, світогляд і обрядовість, які успадковані від Пращурів.
Це більш давня самоназва нашого народу. Вона згадується Велесовою Книгою і літописами. Після того, як московити перебрали на себе назву Русь, Росія, необачні керманичі нашого народу поступилися і прийняли назву однієї із земель Русі аби якось відрізнятися від Московії. Росіяни майже до останнього називали нас малоросами, чим підкреслювали витоки Русі з Наддніпрянщини, як малої Батьківщини. В західних областях нашої держави найдовше зберігалася прадавня назва нашого народу – русини.
Чому Віра називається Православною?
Називається так, бо Предки наші, шануючи Богів, славили світ Прави – світ божественних законів, що правлять Всесвітом. Ця назва була перебрана від нас греко-ортодоксальною церквою, разом з безліччю інших понять та свят Руської Православної Віри, щоб легше було накинути на людей оману чужинської релігії.
Яка віра має бути державною в Русі-Україні?
Тільки та віра, яка створена нашим народом і відображає його духовну сутність, світогляд, звичаї, історію може бути державною вірою Русі-України. Саме такою ми вважаємо Руську Православну Віру, яка споконвічно твориться нашим народом.
Чи є Руська Православна Віра язичництвом, поганством?
Язичники – дослівно «народні», тобто ті, хто дотримується віри свого народу, «язика». Переважно язичниками називають національні чи релігійні меншини або сусідні народи, які мають іншу віру. Про це зазначається також у Велесовій Книзі: "І так Богами хранимі од многих, [що] речуться язичниками (азенце)" [ВК,5а].
З іншого боку слово язичник можна розуміти як вогнепоклонник: язик чи жало може символізувати вогонь, полум'я (звідси плем'я). Але в цьому розумінні, воно означає недосконалість, так як Вогонь символізує зародок Сонця. Початкова літера азбуки «Аз» («Яз») відображається внизу на Триглаві в яйці у вигляді перевернутої п'ятикінцевої зірки означає земний вогонь, а пряма зірка відповідно є небесним вогнем – Сонцем. Тобто йде протиставлення: погань-краса. Хоча в природному розумінні – це розвиток життя: з поганої гусені твориться метелик, але й метелик після гибелі стає поганю – він гине.
Чужа для нас юдо-христосівська церква називала язичництвом нашу стародавню Віру, звідти назва перейшла в науковий обіг. Через те деякі рідновірські течії використовують термін «язичництво», бо так стало прийнято в суспільстві.
Боги дали нашому народу Землю і маємо захищати її фізично і духовно, щоб вижити у цьому жорстокому світі вічної боротьби. Ми є внуками наших Богів і маємо допомагати їм творити лад на нашій Землі. Боги дали все, що потрібно для нашого життя. Тому не Боги винні, а люди, які не вберегли те, що їм дано. Зараз народ повертається до своєї предківської віри. Не стійте осторонь! Від кожного із вас залежить доля нашого народу!
Чи є сповідники Руської віри хрестиянами?
Наші предки символ хреста ушановували з кам'яного віку, це доведено археологічними дослідженнями. Символ рівнораменного хреста означає Сонце і позначає світ життя, косий хрест – символ Місяця і потойбічного світу, видовжений хрест – символ меча і чоловічого начала, восьмикінцевий хрест – символ Дерева Всесвіту або Щогли Човна. Наш народ символ хреста використовує донині, тому ми можемо себе називати хрестиянами. Не плутайте це поняття з вірою в Ісуса Христоса, яку потрібно за правилами правопису називати «христосівство». Причому зазначимо, що юдо-христосівська віра, що базується на біблійному вченні, почала символ хреста використовувати тільки з IV ст., а до цього вважала його язичеським символом.
Не може бути на людині гріха за те, що вона не робила. Кара за жагу до знань може вигадати лише той, хто хоче залишити людину у темряві невігластва. Людина сама себе карає, коли йде проти законів Природи і Рідного Звичаю.
svit.in.ua/kny/Pashnyk.htm
Немає коментарів:
Дописати коментар